Познати полуфиналните двојки во Купот на Македонија

35

Во Фудбалската Федерација на Македонија (ФФМ) денеска беа извлечени двојките за полуфиналето од Купот на Македонија.

Беласица – Македонија Ѓорче Петров и Академија Пандев – Победа ќе се борат за место во финалето на Купот на Македонија.

Првите натпревари се играат на 27 февруари 2019. година, а реванш натпреварите се закажани за 10 април 2019 година.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.