Прага: Евакуирани 1.000 лица поради дојава на бомба

Поради анонимна порака дека во една улица во центарот на Прага е подметната бомба, полицијата евакуирала околу 1.000 лица.

Просторот го прегледале пиротехничари и специјално обучени кучиња.

Анонимната порака дека во центарот на Прага е подметната бомба, пристигнала утрово до полицијата.

„Го пренасочивме сообраќајот. Целосно затворивме две улици бидејќи во пораката не беше прецизирано во која зграда е бомбата“, рекол портпаролот на полицијата Томаш Хулан.

 

 

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.