Пратениците го отфрлија барањето на Јанева за добивање апанажа

92

Собраниската Комисија за прашања на изборите и именувањата денеска го отфрли барањето на поранешната специјална обвинителка Катица Јанева за добивање апанажа.

Одлуката на Комисијата беше донесена едногласно.

Пратениците, исто така, дебатираа и за, како што посочија „дрскоста Јанева да побара ваков надоместок од Собранието“, додавајќи дека треба сепак да се почитува правото на пресумпција на невиност.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.