21.8 C
Skopje
недела, октомври 20, 2019

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ со писмо до Жбогар за злоупотреба на ‘европското знаменце’

326

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ испратија писмо до евроамбасадорот Самуел Жбогар.

Во писмото го информираат дека постои злоупотреба на европското знаменце и рушење на принципите за упис на Академијата за судии и јавни обвинители.

Писмото можете да го прочитате во продолжение:

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.