Пратеникот Исмаил Јахоски e хоспитализиран на Инфективната клиника со симптоми на коронавирусот

153

Пратеникот на ДУИ, Исмаил Јахоски, синоќа бил хоспитализиран на Инфективната клиника, откако имал покачена температура и симптоми на коронавирусот, објави „Zyrtare.net“, повикувајќи се на извори блиски до партијата.

Јахоски пред да седне во Собранието неколку мандати беше градоначалник на општина Пласница.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.