Пратеникот на СДСМ Благојче Трпески делеше „правда“ по гостиварските улици

3658

Пратеникот на СДСМ од Гостивар, Благојче Трпески, во видна алхолизирана состојба денес по гостиварските улици делеше правда.

Имено, физички нападнал граѓанин на Гостивар кој со своето малолетно дете го паркирал автомобилот. Освен физичкиот напад, на граѓанинот му е искршено и ветробранското стакло на автомобилот од страна на пратеникот.

Сето тоа се случувало пред очите на малолетно дете.

Случајот е пријавен во гостиварската полиција.

 

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.