Прегазен пешак почина во болница

36

Пешак починал во болница откако автомобил го прегазил на патот Крива Паланка – Куманово.

Во 15.40 часот на магистралниот пат Крива Паланка – Куманово, патничко моторно возило „мерцедес“, со кривопаланечки регистарски ознаки, управувано од 60-годишниот Д.И. од селото Борово, удрило во пешак.

Се работи за 67-годишниот С.А. од селото Градец, кривопаланечко. Во незгодата, Д.И. се здобил со тешки телесни повреди и бил пренесен во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје, каде околу 18.55 часот починал.

Извршен бил увид на местото на настанот од екипа на Полициската станица Крива Паланка.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.