Прегазен пешак во Ново Лисиче

320

Вечерва е прегазен пешак во скопската населба Ново Лисиче, објави Сител.

Според очевидците, пешакот е тешко повреден, на местото на несреќата веднаш пристигнала Брза помош.

Состојбата на пешакот се уште не позната, наскоро со повеќе детали за несреќата во скопската населба.

 

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.