Прегазен пешак во Штип

На 07.09.2023 во 12.00 часот било пријавено дека во Штип, на ул.„Борис Крајгер“, патничко возило „фолксваген туран“ со штипски регистарски ознаки, управувано од М.К.(28) од Штип, удрило во пешакот З.Н.(75) од Штип, информира МВР.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила З.Н., констатирани во Клиничката болница Штип.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Штип.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.