Прегазена Србинка во Скопје, со тешки повреди пренесена во болница

На улицата „Стокхолмска“ во Скопје, вчера во 10.35 часот,  патничко моторно возило „цитроен џампер“ со скопски регистерски таблици управувано од Д.И.(37) од Скопје удрил во пешаците Н.Т.(55) од Скопје и С.С.(53) од Р.Србија.

По незгодата на местото на настанот излегла екипа на Итна медицинска помош каде на пешаците им била укажана прва помош на самото место по што Н.Т. била пренесена во Градската општа болница “8-ми Септември“ каде од страна на  лекар и биле констатирани тешки телесни повреди.

Извршен бил увид и се работи на целосно расчистување на случајот.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.