Прегазено 9 годишно дете во Чаир

Од МВР  информираат дека несреќата се случила попладне на улицата „Лазо Трповски“ во Чаир кога автомобил „Форд Фокус“ управуван од Ѓ.Ф. (59) удрил во деветгодишното дете пешак.

Повреденото дете е задржано на лекување на ГОБ „Св. Наум Охридски“ од каде случајот бил пријавен во полиција која работи на целосно расчистување на сообраќајната несреќа.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.