Прекин на сообраќајот за товарни возила на патот Гостивар – Кичево

АМСМ известува дека денеска на магистралниот пат Гостивар – Кичево се случила сообраќајна несреќа.

„На 26.9.2023 година, од 10.25 часот. на магистралниот пат Гостивар – Кичево, во непосредна близина на ‘Панорама’, поради сообраќајна незгода, сообраќајот ќе биде во прекин само за товарни моторни возила“, велат од АМСМ.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.