Прекинато водоснабдување поради дефект на ул. „Методија Андонов Ченто“

ЈП Водовод и канализација-Скопје информира дека поради уличен дефект од Ф-125 мм на ул. „Методија Андонов Ченто“ (до самофорите) во населба Ченто, денеска прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од ул.М.А.Ченто и населба Сингилиќ со намален притисок.

Водоснабдувањето ќе биде прекинато од 09:30 часот до санирање на дефектот

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.