Крими хроника

Прекини на сообраќајот на делниците Тетово – Гостивар и Штип – Неготино

Прекини на сообраќајот на делниците Тетово – Гостивар и  Штип – Неготино

Сообраќајот на автопатот Тетово-Гостивар, на излез од село Камењане тетовско од 18,30 часот е во прекин поради сообраќајна незгода еѓу две патнички моторни возила, соопшти Авто-мото сојузот на Македонија.

Од АМСМ додаваат дека од 17,50 часот на регионалниот пат Штип – Неготино, поточно над село Лесковица сообраќајот е во прекин поради опожарување на патничко моторно возило.