Премиерот Груевски на одбележување на 100 годишнината од Првата светска војна

81

Претседателот на Владата, Никола Груевски, денеска ќе присуствува на церемонијата за одбележување на 100 годишнината од почетокот на Првата светска војна.

Централната церемонија ќе се одржи на Меморијалниот споменик во градот Лиеж, Кралството Белгија.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.