Преостанатите средби од осминафиналето во Лигата на шампионите можат да се одиграат на 8 и 9 август

26

Реванш натпреварите од осминафиналето на фудбалската Лига на шампиони, кои не се одиграа поради пандемијата на коронавирус, може да се случат на 8 и 9 август.

Шпанското издание на „АС“ објави дека по овие средби преостанатите натпревари на турнирот можат да се играат во главниот град на Португалија, Лисабон.

Плејофот од четвртфиналето во овој случај ќе се состои од еден натпревар. Почетокот на оваа фаза е закажан за 12 август.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.