Претепано лице од Дебарца, осомничени двајца охриѓани

СВР Охрид поднесе кривична пријава против М.Ц.(27) и Г.Ц.(55), двајцата од Охрид, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „тешка телесна повреда“.

Тие, на 25.06.2022 на улица „7 Ноември“ во Охрид физички го нападнале А.М. од селото Горенци, Општина Дебарца.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.