Претежно сончево со мала до умерена облачност

Денеска ќе преовладува сончево време со умерена облачност. На места повремено ќе има зголемена облачност со услови за краткотраен дожд.

Ќе дува слаб до умерен ветер од западен и северозападен правец.

Минималната температура  се движи во интервал од 11 до 17, а максимумалните ќе бидат од 26 до 32 Целзиусови степени.

Во Скопје и околината ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб северозападен ветер. Температурата ќе се искачи до 31. степен.

.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.