Претпладне променливо облачно, попладне со локалална нестабилност

Во вторникот ширум земката претпладне ќе преовладува сончево време со умерена облачност. Попладне и во текот на ноќта на места ќе има развој на нестабилна облачност со пороен дожд и грмежи, локално во форма на невреме.

Минималната температура ќе биде во интервал од 9 до 17, а максималната од 27 до 31 Целзиусов степен.

Во Скопје сончево со мала до умерена облачност, а кон крајот на денот облачноста ќе се зголеми. Во текот на ноќта во делови од котлината ќе има услови за краткотраен пороен дожд. Темепратурата ќе достигне до 30 степени.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.