Претпладне сончево, попладне локален пороен дожд

Времето денеска претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец, а попладне ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Наместа ќе има краткотрајно невреме со силен ветер и услови за изолирана појава на град. Минималната температура ќе биде во интервал од 8 до 16, а максималната од 18 до 28 степени Целзиусови.

Во Скопје претпладне ќе биде променливо облачно со слаб до умерен северен ветер. Попладне во делови од котлината ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи, засилен ветер и услови за изолирана појава на град. Минималната температура ќе биде 13, а максималната ќе достигне до 26 степени.

Продолжува периодот на променливо облачно и топло време, во попладневните часови ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Наместа процесите ќе бидат во форма на краткотрајно невреме со поинтензивен дожд, силен ветер и изолирана појава на град.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.