Претпладне сончево со умерена облачност, попладне нестабилно со пороен дожд

Претпладне сончево со мала до умерена облачност. Попладне на повеќе места и особено во источните делови ќе е нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, а локално процесите ќе бидат поинтензивни. Долж Повардарието ќе засилува северен ветер.

Минималната температура ќе биде во интервал од 11 до 19, а
максималната ќе достигне од 24 до 34 степени.

Во Скопје, сончево со мала до умерена облачност. Попладне ќе има услови за појава на краткотрајна нестабилност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер кој повремено ќе засилува.

Минималната температура ќе се спушти до 15, а максималната ќе достигне до 31 степен.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.