Претреси во Чашка и Штип, пронајдено оружје

23

Полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција- Сектор за недозволена трговија со оружје и опасни материи, СВР Велес и СВР Штип денеска извршија претреси на локации во с. Ореше, општина Чашка и во Штип.

При претрес кај К.И. (44) во с. Ораше пронајдени се две ловни пушки, 22 ловечки патрони и 42 куршуми, а од Е.П. (50) одземен е ловен карабин.

При претрес во Штип, кај К.А. (37) пронајдени се куршуми и таблети. Против лицата ќе бидат поднесени соодветни поднесоци.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.