Претседателот Иванов не бил поканет на свеченоста за НАТО

64

Од Кабинетот на претседателот Ѓорѓе Иванов во вторникот за телевизијата Телма соопштиле дека Иванов не бил поканет на денешната церемонија за поставување на знамето на НАТО пред македонската Влада.

Не беа присутни и од раководството на опозициската ВМРО-ДПМНЕ. Празно остана и столчето кое беше наменето и за поранешниот претседател Бранко Црвенковски.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.