Претседателот Иванов положи свежо цвеќе по повод 11 Октомври

243

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов, по повод 11 Октомври – Денот на народното востание, денеска во Прилеп, положи свежо цвеќе на спомениците на Методија Андонов Ченто и Кузман Јосифовски Питу и на спомен обележјето „Могила на непобедените“.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.