При претреси во струмичко, пронајдена дрога, приведени дилери

26

Денеска (16.12.2021) во 13.30 часот, полициски службеници од СВР Струмица го лишиле од слобода И.А.(34) од с.Нова Маала, струмичко. При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, била пронајдена и одземена марихуана.

Тој бил приведен во полициска станица. Исто така, на 16.12.2021 во периодот од 13 до 14 часот, по добиена судска наредба, извршен е претрес во дом и помошни простории на Џ.А. (21) од с. Нова маала при што е пронајдена марихуана. Лицето е лишено од слобода.

При претресите се пронајдени околу три килограми марихуана, а по документирање на случаите ќе бидат поднесени соодветни пријави.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.