Прилепчанец пријавил обид за обљуба врз неговата ќерка

Во Одделението за внатрешни работи Прилеп, вчера во 18.30 часот, 40- годишен маж од прилепско село пријавил дека У.А. ја допирал по телото и се обидел да изврши обљуба врз неговата ќерка.

У.А. бил приведен во Одделението за внатрешни работи Прилеп.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.