Примабалерината Александра Мијалкова е позитивна на коронавирус

79

Примабалерината Александра Мијалкова, сопруга на Сашо Мијалков е позитивна на коронавирус, Мијалков пак има висока температура и сува кашлица.

Ова денеска во судница за случајот „Таргет-Тврдина” каде обвинет е Сашо Мијалков го соопшти неговиот адвокат Љупчо Шврговски.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.