Пристигна наследникот на Жбогар, евроамбасадорот Дејвид Гер

45

Новиот амбасадор на Европската Унија (ЕУ) во Македонија, Дејвид Гeр, допатува во Скопје.

-Очекувам и сакам да ја запознам целата земја и нејзиниот народ, паралелтно со поддршката за нејзина евроинтеграција, напиша еврооамбасадорот Гeр на Твитер.

Гeр на функцијата во Скопје доаѓа на местото на Самуел Жбогар.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.