Приведен 18-годишен Холанѓанец во Охрид кој дивеел

115

Полициски службеници синоќа по полноќ привеле 18-годишен туристи од Холандија кој дивеел низ Охрид.

„На 28.07.2019 година во 05,40 часот во СВР Охрид е приведен Д.С.Ј.(18) од Холандија, поради нарушен јавен ред и мир. Против истиот ќе биде поднесен соодветен поднесок“, соопштија од МВР.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.