Приведен Албанец за фалсификат на возачка дозвола

104

Вчера во 20,15 часот на ГП„Деве Баир“ на излез од Р.Македонија, при извршен увид на сообраќајната документација приведен е Н.В.(43) од Р.Албанија кој управувал ПМВ„БМВ 320“ со албански национални ознаки, исиот е приведен поради сомнение за фалсификувана возачка дозволa.

Се работи на расчистување на случајот.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.