Приведен дилер на амфетамин во скопски Чаир

38

Во петкото на територијата на скопската населба Чаир полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција- Сектор за недозволена трговија со дрога запреле патничко моторно возило „голф“ со скопски регистерски таблички, управувано 32=годишниот Е.М. (32 од Скопје, кај кого е пронајдена синтетичка дрога амфетамин.

Е.М. е приведен во полициска станица и против него ќе биде поднесена кривична пријава по член 215 од КЗ.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.