Приведен дилер од Кочани

На 04.05.2023 во 18:10 часот, полициски службеници од ОВР Кочани го лишиле од слобода Е.Д.(46) од Кочани.

При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, била пронајдена и одземена марихуана.

Тој бил задржан во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.