Приведен криминалец баран за казна затвор од седум години

29

На 06.09.2021 околу 17.00 часот во Гевгелија, полициски службеници од Секторот за меѓународна полициска соработка го привеле З.Ј.(41) од с.Миравци, гевгелиско, кој се барал со меѓународна потерница по судска наредба за издржување казна затвор од седум години за сторено кривично дело по член 237 став 4 во врска со член 1 од Кривичниот законик.

Тој бил спроведен во казнено-поправната установа Затвор Идризово за издржување на казната.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.