Приведен поради фалсификувана португалска лична карта

101

На 13.09.2014 година во 20,30 часот на ГП„Табановце“ на излез од РМ при вршење на редовна пасошка контрола, контролиран е Б.Р.(24) со португалска лична карта за која постои основано сомнение дека е фалсификувана.

Наведената португалска лична карта и лицето во 21,30 часот се предадени на инспектор за понатамошна постапка, а при преглед и претрес пронајдена е Потврда за сместување во прифатен центар во Атина, Р.Грција на име Х.С.(25) од Сирија.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.