Приведен штипјанец, ограбил малолетничка во Гостивар

На 30.05.2023 околу 17:30 часот во Гостивар, полициски службеници на СВР Тетово – Одделение за внатрешни работи Гостивар го лишиле од слобода 18-годишниот Н.А. од Штип, со живеалиште во Радовиш.

Тој се сомничи дека околу 13:45 часот во парк на ул.„Живко Брајковски“ во Гостивар одзел паричник од малолетничка од Гостивар.

По целосно документирање на случајот на Н.А. ќе му биде изготвен поднесок.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.