Приведен скопјанец, ќе одлежи две години во затвор за измама

102

Полициски службеници денеска привеле скопјанец за издржување казна затвор од две години за сторено кривично дело „измама“, аоопшти вечерва МВР.

-Денеска во 13:30 часот на ул.„Мариовска” во Скопје, полициски службеници од СВР Скопје, врз основа на судска наредба, го привеле А.Ј.(32) од Скопје за издржување казна затвор од две години за сторено кривично дело „измама“ по член 247 став 3 од Кривичниот законик се наведува во соопштението на Министерството.

Лицето било предадено во Полициската станица Кисела Вода за понатамошна постапка.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.