Приведен скопјанец кој тргувал со дрога

57

Вчера во 14,15 часот на ГП „Александар Велики“ како депортиран патник пристигнал В.П.(32) од  Скопје, кој поради  сторено кривично дело „трговија со дрога“  во Шпанија бил осуден на казна затвор.

По извршена проверка во ОЕ утврдено е дека лицето евидира во стоп листа со мерка „приведи“, по барање на Основен Суд Скопје 1.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.