Приведен скопски дилер

Во четвртокот полициски службеници од Единицата за недозволена трговија при СВР Скопје, по претходно добиена судска наредба, извршија претрес во дом на 25-годишниот Б.А. од Скопје.

При претресот пронајдени се три кеси со марихуана со вкупна тежина од околу еден ипол килограм. Б.А. е лишен од слобода и задржан во полициска станица и против него по документирање на настанот ќе биде поднесена соодветна кривична пријава по брза постапка.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.