Приведен тетовец за издржување на затворска казна

На 18.02.2022 околу 09.20 часот полициски службеници на СВР Тетово го лишиле од слобода 25-годишниот тетовец А.С.. За него била издадена судска наредба, со која се барал за издржување на затворска казна.

Тој бил приведен во полициска станица, по што бил спроведен во Казнено-поправната установа Затвор „Тетово“ во Тетово.