Приведена 23-годишна девојка од Куманово

На 26.09.2022 во 11.30 часот, полициски службеници од СВР Куманово ја лишиле од слобода М.З.(23) од Куманово.

Таа се сомничи дека извршила повеќе кривични дела „кражба“ и „тешка кражба“ на подрачјето на Куманово.

По целосно документирање на случајот против М.З. ќе биде поднесена соодветна пријава.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.