Приведена 23-годишна девојка од Куманово

На 26.09.2022 во 11.30 часот, полициски службеници од СВР Куманово ја лишиле од слобода М.З.(23) од Куманово.

Таа се сомничи дека извршила повеќе кривични дела „кражба“ и „тешка кражба“ на подрачјето на Куманово.

По целосно документирање на случајот против М.З. ќе биде поднесена соодветна пријава.