Приведена жена од Куманово, фатена додека крадела пари од каса

На 21.09.2022 во 19:30 часот, полициски службеници од СВР Куманово ја лишиле од слобода Е.П.(41) од Куманово.

Таа била фатена на дело при одземање пари од каса во маркет на ул.„АВНОЈ“  во Куманово.

Одземените пари биле пронајдени и вратени на сопственикот, а Е.П. била приведена и задржана во полициска станица.

По целосно документирање на случајот, против неа ќе биде поднесена соодветна пријава.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.