Приведени чаирчани заради прашкаста материја и дигитална вага

41

На 22.08.2019 во 13.15 часот во Полициската станица Бит Пазар приведени биле Б.Љ.(50) и неговиот брат М.Љ.(48) двајцата од Скопје, по претходно извршен претрес од полициски службеници од Единицата за недозволена трговија при СВР Скопје во домот на Б.Љ. во Чаир, а по наредба од судија на претходна постапка од Основниот суд Скопје 1. При претресот била пронајдена прашкаста материја и дигитална вага со остатоци од прашкастата материја кои биле предадени за вештачење. По целосно документирање на случајот, против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.