Приведени двајца кичевци кај кои е пронајдена марихуана и кокаин

84

Коакаин, мариуана и кушршуми вчера беа пронајдени во домовите на двајца кичевци. Двацата се приведени и заработија кривична пријава.

Како што информира портпаролот на СВР-охрид Стефан Димоски, вчера по претходна негова согласност, полициски службеници од ОВР Кичево, извршиле претрес во домот на И.З.58- годишен од Кичево, при што биле пронајдеби и одземени 43 куршуми од засега непознат калибар и 355 семки од марихуана. Тој е приведен и против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

-Вчера, при извршена контрола на ул.„11 Септември“ во Кичево, полициски службеници пронајдоа и одзедоа кокаин. Во врска со овој настан, приведен и лишен од слобода е А.К.24- годишен од Кичево, соопшти Димоски.

По целосно документирање на настанот, против него ќе биде поднесена кривична пријава.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.