Приведени две лица кои го демолираа кафулето „Њу Ореланс“

80

Министерството за внатрешни работи приведе две лица кои се соминачат дека се демолирачите на кафулето „Њу Орлеанс“ во Старата Скопска Чаршија.

Инцидентот се случи пред неколку дена, кога две лица , влегоа во кафулето, искршија две стакла и компјутерот на диџејот поради пуштање на македонска музика. Во инцидентот настрадал и мобилнот телефон на вработената која сакала да повика полиција.

По целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесе пријава и истите ќе бидат изведени пред судија на претходна постапка.

Од МВР информираат дека и понатаму се работи на идентификување на останатите лица кои учествувале во инцидентот.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.