Приведени две лица од Битола, кај нив полицијата пронашла грутчеста материја

Полициски службеници од полициската станица Битола, вчера во Битола ги лишиле од слобода битолчаните И.С.(41) и Д.К. (25).

Како што информираат од МВР, кај лицата е пронајдена грутчеста материја и марихуана. Тие се приведени во полициска станица Битола и ќе следува соодветна пријава.