Приведени лица барани со потерници

Денеска (22.03 2023), полициски службеници од ОВР Прилеп – Надворешна канцеларија за криминалистички работи Прилеп, со судска наредба, ја привеле М.Д.(30) од Скопје. Таа била барана за издржување мерка притвор за извршено разбојништво по член 237 од Кривичниот законик. Со неа бил приведен и И.Б.(50) од с.Десово, прилепско, под сомнение за сторено кривично дело по чл.191 од Кривичниот законик.
М.Д. ќе биде спроведена во надлежната казнено-поправна установа за издржување на мерката притвор.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.