Приведени неготинчани поради физички напад на полициски службеници

36

Неготинчаните Н.М. (33) и Ј.Р. (32) денеска во 02:30 часот на улица „Пекарев“ во Неготино се приведени поради физички напад на полициски службеници при вршење службени задачи, информира МВР.

Против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.