Приведени пет лица барани со потерница

48

Пет лица барани со потерница се приведени вчера од полициски службеници од ЕВР ОКР Чаир при СВР Скопје.

Од МВР денеска соопштија дека се приведени: Џ.М. (25), А.И. (18), М.Ш. (26), Е.И. (18) и С.Р. (20), кои биле предмет на потрага како сторители на кривични дела по чл. 236 и 140 од Кривичниот законик на РСМ.

Приведените, се наведува во соопштението, се спроведени до надлежните органи кои трагаа по нив.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.