Приведени седум скопјани кај кои е пронајдена марихуана

65

На улица „Цветан Димов“ во Скопје синоќа во 22.40 часот, полициски службеници од СВР Скопје ги лишиле од слобода А.Г.(28), А.А.(32), А.К.(28), Б.А.(26), В.К.(32), Н.Е.(31) и Е.А.(32), сите од Скопје.

При извршен преглед, соопшти денеска МВР, кај нив била пронајдена марихуана. Тие биле приведени во Полициската станица Бит Пазар и по документирање на случајот против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.