Приведено лице на „Деве Баир“

44

Вчера на граничниот премин „Деве Баир“ на влез во РМ, се пријавил М.А.(25) од Р.Албанија.

При контрола на патната исправа, полицискиот службеник се посомневале во исправноста, бидејќи на истата имало вметнати страници, кои претходно самиот ги искинал поради вметнат штембил забрана од ЕУ.

М.А. е приведен во ПС и со потврда е предаден на ПС-Крива Паланка за понатамошна постапка.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.